V Forum Holzbau Polska

W dniach 21-22 czerwca w miejscowości Jachranka pod Warszawą odbyła się 5. edycja Forum Holzbau Polska, na którym tematami przewodnimi były wymagania przyszłości w budownictwie drewnianym.

fot. HOLZBAU FORUM

 

PROGRAM KONFERENCJI

Budynki drewniane  – wymagania przyszłości

I. Dom pasywny drewniany w perspektywie 2050 roku  (Dr inż. Arch. Michał Pierzchalski, KAPE,)

II. CLT, HBE i co dalej? Nowe tworzywa budowlano-konstrukcyjne na bazie drewna  (Dr hab. Paweł Kozakiewicz, dr hab. Piotr Borysiuk, SGGW, )

 

Optymalizacja i rozbudowa obiektów

III. Optymalne projektowanie domu jednorodzinnego  (Robert Starzyński, Molostudio )

IV. Rozbudowa budynku w technologii szkieletowej na przykładzie realizacji w Garbatce-Letnisku (Maciej Sidorowicz, NOTO Studio)

 

Konstrukcje CLT

V. Konstrukcja CLT w obiekcie hotelowym. Wyzwania projektowe, społeczne i ekologiczne a  możliwości technologiczne. (Katarzyna Waloryszek, Marcin Waloryszek, Makaa)

VI. Projektowanie konstrukcji budynków użyteczności publicznej pod kątem przepisów pożarowych. Przykład realizowanego w Polsce budynku przedszkolnego  (Bartosz Saganowski, Modus-House)

VII. Analiza sztywności przestrzennej budynków z CLT (Rafał Roszczyc)

 

Prefabrykacja budynków szkieletowych

VIII. Inteligentny dom prefabrykowany – projekt, logistyka, finansowanie z perspektywy inwestora (Maciej Borowiak, Brewa)

IX. Prefabrykacja na zlecenie. Doświadczenie wykonawcy z realizacji domu w Kaliszu. (Bartosz Osiwała, Proeco)

X. Prefabrykacja budynków jedno- i wielorodzinnych w autorskiej technologii modułów szkieletowych  (Radosław Bańkowski,  Janusz Brol, Wood Core House)

 

Budownictwo drewniane w Polsce – dobre wzorce

XI. Kompozyt drzewny MHM (Massiv Holz Mauer) zlicowany ze stalą w konstrukcji domu mieszkalnego w Polsce (Adam Dudko, Pracownia Proporcji)

XII. Domy zero-emisyjne w standardzie pasywnym (Bartosz Królczyk, Akademia Pasywna)

 

Oficjalna strona FORUM HOLZBAU

 

SEMA Polska również była uczestnikiem forum, gdyż jego tematyka jest bardzo pokrewna z funkcjonalnościami naszego programu. Od lat staramy się wspierać naszych klientów i pomagać im rozwiązywać problemy i ułatwiać  projektowanie najróżniejszych konstrukcji drewnianych. Nie ważnę czy są to proste domy o konstrukcji szkieletowej lub słupowo ryglowej, czy może domy z bala lub płaza wymagające dużo większego nakładu pracy projektanta, czy zyskujące coraz większą popularność domy o konstrukcji CLT lub HBE, to zespół SEMA zawsze szuka optymalnych rozwiązań dla danej technologii

 

 

fot. HOZLBAU FORUM