n

Projektowanie schodów

SEMA to światowy lider w produkcji oprogramowania do schodów, zapewniający doskonałe rozwiązania programowe dla Twojej firmy. Od planowania i projektowania po produkcję w skali 1: 1, a także produkcję CNC – nasz program obejmuje cały zakres działań z zakresu projektowania schodów tradycyjnych i nowoczesnych.

PLANOWANIE

Dzięki naszemu standardowemu, ale zarazem dynamicznemu oprogramowaniu możesz tworzyć projekty budowlane zgodnie z potrzebami. Prosty system katalogowania umożliwia tworzenie standardów specyficznych dla firmy bez utraty elastyczności, co sprawia, że ​​SEMA jest niezastąpionym narzędziem.

WIZUALIZACJA

Dzięki trójwymiarowej wizualizacji ze wszystkich stron, ze ścianami, oknami i dzielącymi podłogami, klienci mogą szczegółowo zobaczyć swoją przyszłą klatkę schodową. Ale ta funkcjonalność oferuje również użytkownikowi szereg korzyści i może zwizualizować projekt schodów w rzeczywistym budynku, a tym samym poprawić jakość wykonania.

INTEGRACJA Z SYSTEMAMI POMIAROWYMI

Dzięki integracji z systemami pomiarowymi firm Leica lub FARO, mamy możliwość bezpośredniego importu chmur punktów 3D z przyrządów pomiarowych jak również skanerów laserowych. W praktyce daje to nieocenioną pomoc przy pomiarach powykonawczych lub renowacjach.

W krótkim czasie można zmierzyć wymiary w trzech wymiarach w stanie surowym i wykorzystać je jako podstawę do wyceny konstrukcji i pokazać doskonale zwizualizowany wynik swoim klientom w ciągu zaledwie kilku minut.

PROJEKTOWANIE NA BAZIE CHMURY PUNKTÓW 3D

Zastosowanie kilku chmur punktów 3D w projekcie umożliwia swobodny dostęp do projektowania w wirtualnej klatce schodowej. Zwiększona wydajność i zmienne wyświetlanie chmur punktów zapewnia jeszcze lepszy przegląd podczas projektowania.
SEMA wyznacza nowe standardy w przetwarzaniu cyfrowych danych 3D w dalszym przetwarzaniu oprogramowania CAD z importem chmur punktów 3D. Podnosimy poprzeczkę jeszcze bardziej wraz z wydaniem wersji 20-2: Jeśli wiele chmur punktów jest importowanych do projektu, można je teraz wyświetlać wizualnie na różne sposoby.

f

ŁĄCZNIKI + ELEMENTY STALOWE

Złożone schody wymagają użycia łączników. Program SEMA zapewnia dużą liczbę łączników, dzięki czemu można zastosować w praktyce prawie każdy kształt schodów: od ruchomych / samonośnych po stalowe. Schody ze stalowymi wangami są coraz częściej produkowane w dziedzinie nowoczesnego projektowania schodów. W ten sposób uzyskuje się dekoracyjną mieszankę materiałów.
Obszerne biblioteki typów zakończeń z konwencjonalnymi połączeniami drewnianymi, takimi jak czopy i połączenia zakładkowe, łączniki do drewna takie jak łączniki lamelowe i kołki lub połączenia stalowe ze śrubami lub innymi specjalnymi łącznikami, zapewniają użytkownikom konstruktywną elastyczność w idealnej konstrukcji schodów.

PRODUKCJA

Wszystkie automatycznie zwymiarowane komponenty schodów można wydrukować w wymaganej skali. Wydruk 1: 1 szablonów produkcyjnych odbywa się za pomocą automatycznego procesu ciągłego drukowania. Dodatkowo istnieje możliwość zintegrowania specjalnych funkcji optymalizacji klejenia i optymalizacji płyt.
W przypadku eksportu do programów CAD-CAM, wszystkie geometrie i obróbki komponentów są wstępnie zoptymalizowane pod kątem produkcji CNC. Oprócz przenoszenia poszczególnych komponentów do oprogramowania CAD-CAM można przenieść również optymalizacje całych płyt (nesting).