NOWOŚCI W WERSJI 20-2

Każda nowa wersja zawiera wiele nowych funkcji i ulepszeń – poniżej przedstawiamy najważniejsze funkcje dodane w wersji 20-2

 

1.MENADŻER ZAŁADUNKU

 

Spełnia się wieloletnie życzenie. Wersja 20-2 ma zaimplementowaną funkcję planowania załadunku, która jest w pełni zintegrowana
z programem budowy SEMA

 

Nowo opracowany menedżer załadunku oferuje łatwe i wygodne umieszczanie elementów w predefiniowanych przestrzeniach ładunkowych z automatycznym wyświetlaniem całego planu załadunku. Prosta koncepcja i przejrzysty interfejs umożliwiają planowanie załadunku nawet bez wcześniejszego doświadczenia.

Załadunek można przeprowadzić w dowolnym momencie planowania. Oznacza to, że dane związane z ładowaniem można określić bardzo wcześnie na potrzeby produkcji. Opcjonalne określenie numeru produkcyjnego umożliwia zatem optymalizację sekwencji produkcyjnej!

Oprócz ścian, paneli dachowych i podłogowych można również wczytywać kratownice, obiekty 3D i płatwie. Ładowane elementy są wygodnie dodawane pojedynczo, na kondygnację lub na wszystkich kondygnacjach. Nie trzeba dodawać, że podczas załadunku można wziąć pod uwagę dodatkowe materiały budowlane lub magazyny narzędzi.

Przestrzenie ładunkowe i zawarte w nich strefy ładunkowe można indywidualnie dostosować pod względem kształtu i strategii załadunku. Do załadunku można wybrać różne przestrzenie ładunkowe, już wstępnie zdefiniowane przez SEMA. Dostępne są poziome i pionowe przestrzenie ładunkowe z różnymi strefami. SEMA może na życzenie dodać nowe przestrzenie ładunkowe. Rozmieszczenie ładowanych elementów i komponentów jest bardzo proste i praktyczne dzięki szczegółowemu przedstawieniu i praktycznej pomocy. Funkcja planowania załadunku wyświetla każdą przestrzeń ładunkową w aksonometrii, z góry lub z boku. Odpowiedni komponent jest wybierany z listy komponentów do wczytania. Element ładujący jest wizualnie przymocowany do myszy i można go łatwo umieścić w strefie ładowania jednym kliknięciem myszy. Jest to kontynuowane komponent po komponencie, aż strefa ładowania zostanie w pełni załadowana lub nie ma już żadnych komponentów do załadowania. Określenie wysokości załadunku i masy załadunku zapewnia również optymalną kontrolę i bezpieczeństwo. Jeden lub wszystkie plany załadunku i listy można wydrukować na drukarce lub jako plik PDF za pomocą kliknięcia myszą.

 

 

 

 

 

 

 

 

2.PANELE STOŻKOWE I AUTOMATYCZNE WYMIAROWANIE

 

Od wersji SEMA 20-2 będzie można tworzyć panele stożkowe na dachy i ściany.

Zwłaszcza podczas projektowania dachów wieżyczek lub nowoczesnych projektów architektonicznych elewacji z panelami stożkowymi, można je szybko i łatwo zaplanować, wyświetlić i ocenić w programie SEMA. Ponadto po raz pierwszy w nowej wersji możliwe jest dowolne przypisywanie naddatków i podpór na wszystkich krawędziach wykrawania.

Nowo opracowane automatyczne wymiarowanie rozwiniętego widoku komponentów sprawia, że tworzenie znaczących planów, a tym samym produkcja komponentów jest łatwiejsza i szybsza niż kiedykolwiek.

 

3.ŚCIANY LUSTRZANE

 

LUSTRZANE ODBICIE jest podstawową funkcją każdego systemu CAD i teraz staje się jeszcze bardziej funkcjonalne dzięki doskonale
opracowanym funkcjom programu SEMA

 

LUSTRZANE ODBICIE – podstawowa funkcja każdego systemu CAD, która na pierwszy rzut oka brzmi bardzo prosto. To prawda – pod warunkiem, że dane do odbicia nie zawierają żadnych logicznych informacji, takich jak widok strony, asymetryczne struktury warstw, komponenty z predefiniowanymi płaszczyznami odniesienia i przystankami i tak dalej. Jednak dzięki tym wszystkim dodatkowym informacjom MIRRORING staje się najwyższą dyscypliną!

W oprogramowaniu SEMA ściany, kratownice, stropy i płaszczyzny konstrukcyjne zwykle nie składają się tylko z jednego modelu obrysowego lub przestrzennego. Wszystkie płaszczyzny płyt należące do elementu, a także ograniczniki okien, drzwi i makr są oczywiście prawidłowo odbite lub obrócone w orientacji. Wszystkie rodzaje drewna, obiekty CAD i zawarte w nich pełne wymiary są również automatycznie odzwierciedlane. W programie SEMA nie jest konieczna uciążliwa przeróbka elementów lustrzanych, co pozwala zaoszczędzić cenny czas.

Odbicie lustrzane jest możliwe zarówno w trybie 2D, jak i 3D. Różne opcje wprowadzania podczas tworzenia kopii lustrzanej nie wymagają wyjaśnień. Wynik jest już wyświetlany wizualnie podczas polecenia za pomocą odpowiednich wskaźników myszy i podglądu. Ta pozornie niepozorna, ale mimo to bardzo wydajna funkcja znacznie upraszcza i przyspiesza planowanie konstrukcji symetrycznych.

 

 

 

 

 

4. NOWE TYPY ZAKOŃCZEŃ W KONSTRUKCJI DREWNIANEJ

 

Od wersji 20-2 dostępne są nowe warianty połączeń takie jak czop japoński do połączeń czopowych oraz zakładka skośna dla cieśli
i budowniczych.

 

Czop japoński

Czop japoński (czop gęsiej szyi) jest specjalnym złączem doczołowym do bezpiecznego przenoszenia sił rozciągających. Ponieważ czop jest zaokrąglony, drewno nie może pękać ani pękać pod wpływem sił ściskających. Połączenie można łatwo rozłączyć, ale nadal jest stabilne i dlatego jest idealnym rozwiązaniem do konstrukcji drewnianych.

 

 

 

 

 

Połączenie na zakładkę skośną

Ukośne połączenie zakładkowe jest jednym z najbardziej skomplikowanych połączeń narożnych na zakładkę w budownictwie drewnianym.

Pochyłe powierzchnie w podstawie połączenia szalunkowego tworzą połączenie na siłę. Powierzchnie te są często używane w tradycyjnych konstrukcjach ramowych do płyt  umieszczonych nad narożnikami i zewnętrznie zlicowanymi

Automatycznie zwymiarowane rysunki komponentów, a także dane maszynowe są generowane w trakcie projektowania.

 

 

 

 

 

Ale to nie wszystkie nowe funkcje jakie dodano w wersji V20-2. Całą listę nowych funkcji I usprawnień możecie zobaczyć na stronie głównej (dostępne w języku niemiecki, angielskim, francuskim i włoskim – RELEASE HISTORY V20-2 BUILD 9800